top of page

Değişim ve İade Koşulları

Ürün bize ulaştıktan sonra aynı ve ya başka bir ürün ile değişiminiz yapılır. Ürün bize ulaşmadan sipariş veya ürün ayrımı yapılmamaktadır.
İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDE ve AKSESUARLARDA Değişim & İade yapılmamaktadır.
Kapıda ödemelerde ve HAVALE/EFT'de iade yoktur. Kredi Kartı ile ödemelerde iade mevcuttur.
Değişim ve iade talebiyle rainbutik.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları alıcıya aittir.

Değişimlerde kargoyu anlaşmalı kargomuz ile karşı ödemeli gönderebilirsiniz.
Kargo bedeli tutarı bakiyenizden düşülecektir. Lütfen kargoya herhangi bir ödeme yapmayın.

İade sürecinde kargo bedeli iade edilmez siparişinizin tutarı iade edilir.

Kampanyalı ürünlerde DEĞİŞİM ve İADE yoktur.
Ancak kampanyaya göre değişkenlik gösterebilir konu ile ilgili detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz.

Değişim ve iadesini yapmak istediğiniz ürünleri kullanılmamış, zarar görmemiş, etiketi koparılmamış, yıkanmamış bir şekilde kargoya teslim etmeniz gerekmektedir.

 

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 2. ALICI satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.

 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.

 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda SATICI, bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak ALICI’ya bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel ALICI’ya iade edilmek zorundadır.

 

 

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, SATICI’nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. ALICI, internet üzerinden kullanımlara ilişkin alternatif ve zorunlu tüm güvenlik önlemlerini seçmek ve kendi banka ayarlarını buna göre ayarlamak zorundadır. Buna rağmen ürün teslim edildikten sonra, ALICI’nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. SATICI’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşur ve ürün süresinde teslim edilemez ise durum ALICI’ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.  Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufunda olup ilgili bedelin ALICI’nın hesabına 2-3 gün içerisinde aktarılması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacak yahut tutanak tutturacaktır. Aksi takdirde; teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra ürünü özenle korumak zorundadır.

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 2. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ:

 1. Emine Nogayer - Rain Butik  Adres: Tersane mah. Şehit Asım Aksoy Cad. No16/b Karşıyaka/İZMiR

Telefon:                               E-posta: info@rainbutik.com
 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, faks, e-posta veya iade talep formu ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün aksesuarları, fatura ve diğer evrakları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız şekilde ALICI’nın adresine teslimatı yapan anlaşmalı kargo şirketi kanalıyla iade edilmesi şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 1. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün hiçbir şekilde kullanılmamış olmalıdır. Ürünle birlikte fatura ve diğer evrakları eksiksiz şekilde iade edilmelidir.

 2. Ürünle birlikte ürünün iade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 3. Alıcının tüketici olması şartıyla; iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
   

 

İADE KOŞULLARI:

 1. SATICI, cayma bildiriminin, ürünün ve yukarıda belirtilen tüm belge ve ekleri ile iadesinin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 20 günlük süre içerisinde iade edilen belge ve ürünlerin eksiksiz, hasarsız olup olmadığını, cayma hakkının yasal mevzuata uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı dahil cayma şartlarının oluşup oluşmadığına ilişkin incelemesini tamamlayarak ALICI’ya bildirecektir.

 2. Ürün, belgeler ve diğer şartların değerlendirilmesi neticesinde cayma hakkının mevzuata ve işbu yazıdaki şartlara uygun olmadığının tespiti halinde kargo masrafı ALICI’ya ait olmak üzere gerekçesi ile birlikte ürün ALICI’ya iade edilir. Cayma hakkının mevzuata uygun kullanıldığının tespiti halinde ise ürünün bedeli ALICI’ya iade edilir. “Aynı Gün Teslimat” seçeneğinin seçilmesi halinde ALICI tarafından satın alınan bu özel hizmete ilişkin kargo ve hizmet bedelinden ALICI sorumlu olup ilgili bedel cayma hakkı kapsamında iade edilmez.

 3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir ve cayma hakkı kapsamında iade edilecek bedelden mahsup edilir. ALICI’nın yararlandığı indirim miktarı cayma hakkının kullanıldığı ürün bedelini geçmekte ise ALICI’dan ayrıca talep edilir.
   

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

bottom of page